Podtatranská hasičská liga

Posledné pridané výsledky
excel vysledky
Majstrovstvá SR DH 2018 v behu na 100 m s prekážkami    
21.10.2018

Posledný pridaný fotoalbum
Posledná pridaná pozvánka
HMSR MH "O pohár prezidenta DPO SR"
Miesto:    Aréna Poprad
Dátum:    20.10.2018
Čas:        o 9,00 hod
Tu si môžete stiahnuť pozvánku

Súťaž mladých hasičov „O pohár starostu obce Šuňava“ – excelovala Šuňava


   V Šuňave  sa uskutočnil už dvanásty ročník súťaže mladých hasičov o Pohár starostu obce  za účasti 37 družstiev z dobrovoľných hasičských zborov  a základných škôl, ktoré preukazovali pripravenosť v troch disciplínach hry PLAMEŇ - štafete 5 x 30 metrov s prekážkami, štafete hasičských dvojíc a uzlovej štafete. V súťaži družstiev i jednotlivcov  excelovala domáca Šuňava.



   V úvode boli odovzdané ďakovné listy DPO SR od KV DPO Prešov starostovi obce Šuňava Stanislavovi Kubaskému za podporu a rozvoj požiarnej ochrany v obci, a trénerom družstiev chlapcov a dievčat DHZ ZŠ Šuňava Žofii Šebestovej a Mgr. Henrichovi Barillovi za ich dlhodobú systematickú  prípravu. Ocenenia sa dostalo i všetkým členom kolektívov mladých hasičov i hasičiek zo Šuňavy  za vzornú reprezentáciu obce, okresu Poprad i Prešovského kraja na tohtoročných Majstrovstvách Slovenska – celoštátnej súťaži hry PLAMEŇ. Ako víťazi budú reprezentovať Slovensko v júli 2017 v rakúskom Villachu, kde sa uskutoční 21. ročník medzinárodnej súťaže mladých hasičov.



   Medzi 21 družstvami chlapcov prvé tri miesta obsadila Šuňava v poradí 1. Šuňava III, 2. Šuňava I, 3. Šuňava II. Do prvej desiatky sa ešte nominovali : 4. Batizovce, 5. Hranovnica ,  6. Spišská Teplica, 7. Veľká, 8. Nová Lesná, 9. Šuňava IV, 10. Spišské Bystré..



   Aj spomedzi šestnástich kolektívov mladých hasičiek premožiteľa nenašla Šuňava II , druhá skončila Šuňava I. Bronzové medaile patrili Spišskému Bystrému I. Poradie ďalších v prvej desiatke : 4. Spišské Bystré I, 5. Šuňava V, 6. Vikartovce, 7. Šuňava VI, 8. Spišská Teplica,  9. Šuňava III, 10. Batizovce.



   V súťaži jednotlivcov  v behu na 50 m s prekážkami medzi 19 chlapcami bol najlepší Michal Marton pred Marekom Švajkom (obaja Šuňava) a Róbertom Gabrikom (Spišské Bystré).



   Dievčat sa   zapojil ešte vyšší počet – 21.  Prvá bola Radka Červeňová (Spišská Teplica), druhá Monika Bukovinová, bronz pripadol Gabriele Kunovej (obe Vikartovce).



   V ďalšej samostatnej disciplíne – preteku jednotlivcov vo viazaní 5 uzlov (skracovací, lodný, plochá spojka, tesársky a úväz na prúdnici) bola jednoznačne najlepšia Šuňava – l. Peter Mišianik, 2. Michal Marton, 3. Adrián Spišiak, u dievčat – 1. Tatiana Hanulová, 2. Magdaléna Fridmanová, 3. Vanesa Smiková (všetci Šuňava).



   Ocenenie najlepších družstiev i jednotlivcov vykonal starosta obce Šuňava Stanislav Kubaský a člen Snemu DPO SR Ing. Stanislav Kováč.



   Zúčastnené kolektívy si podľa umiestnenia v tejto jedenástej tohtoročnej  súťaži pripísali ďalšie body do tabuľky 16.ročníka Podtatranskej olympiády mladých hasičov. Pred predposlednou  súťažou – Memoriáli Ing. Pavla Rumlera , ktorá sa uskutoční v sobotu 24.9.2016 o 10.00 hodine pri športovej Aréne v Poprade,  u chlapcov vedie  Šuňava I pred Batizovcami a Šuňavou II.   U dievčat triumfuje Šuňava I pred Spišským Bystrým I. O tretiu priečku sa delia Vikartovce a Šuňava V s rovnakým počtom bodov. 



     



                                                                                                                Ondrej Klimo



Článok pridaný:     



2 percentá